SP v zimnom plávaní – zhrnutie 12.2.2022

12.2.2022 sme sa stali súčasťou organizačného tímu SPvZP 2. Kola zo siedmych pretekov. Opatrenia konečne dovolili a štart pretekov z novembra sa presunul až na koniec januára. 1. Kolo v Lake Side Residence Čierna voda organizovali Vitale a pre naše združenie bolo súťažnou prvotinou a aj pre skoro všetkých našich členov ako súťažiacich. S malou dušou ale odhodlaním sme 11 štartovali a začali zbierať skúsenosti. Zo 62 plavcov sme vybojovali pár medailí a dobrá atmosféra naše nadšenie znásobila.  1. miesto: Kristína Klimová, 2 miesto Vojto Mišovič, Veronika Rišková, 3.miesto Monika Križanová, Lucia Jurištová, Ján Šeminsky, Andrea Lesková. Po prvom kole Slovenského pohára v zimnom plávaní medzi asi 20kou klubov otužilcov a plavcov sme sa stali lídrom v tabuľke s 587 bodmi, priniesli sme si zopár medailí a vybojovali sme vyššie výkonnostne stupne, získali cenné skúsenosti. Zároveň sme si obzreli aj organizačné postupy,  aby druhé kolo bolo podľa organizačných pokynov. Dva týždne sme chystali preteky s celou partiou obetavých otužilcov – našich členov. V sobotu sme privítali 77 plavcov , aktuálnych majstrov a vicemajstrov sveta v zimnom plávaní. Klub na domovskom jazere vyslal 23 ľudí ( ochorelo z nich zopár ) súťažiť, vybojovali sme opäť cenné umiestnenia a medaile: zlate 2. strieborné 6 a bronzové 4. Nováčikovia v tomto kole prekvapili seba aj nás, zlatom Martina Orosová, striebrom Dagmar Fillová, Janka Flochová, Viliam Janega, Rado Illiť a bronzom Andrej Brázdovič  a obhájili na stupienkoch víťazov: zlatom Kristína Klimová, striebrom Andrea Lesková, Aleks Kirschner, bronzom Monika Križanová,  Veronika Rišková, Ján Šeminský. Lmvv si   upevnili  lídrovský post s 991 bodmi , po dvoch kolách 1578 bodov. Blahoželám všetkým k nadšeniu a úsiliu!!! Pár postrehov od našich súťažiacich:

ANDREJ : Na môj prvý pretek ma prehovoril náš klubový bodový manažér. A bol to fantasticky športový zážitok

KIKA: Každý jeden pretek je pre mňa neuveriteľná výzva prekonávať samu seba, svoje limity, popasovať sa s myšlienkou plávať v studenej vode, ale má to svoje čaro ktoré sa dostaví hneď ako prejdem cieľom. Ten pocit je neopísateľný a bez ohľadu na to ako sa umiestníš vyčaruje vždy úsmev na perách

MONIKA: Veľmi dobre zorganizovaný pretek s množstvom pretekárov. Podaktorí boli úplní začiatočníci a podaktorí veľmi skúsení plavci / otužilci. Ja patrím k tým neporiadnym otužilcom. Začínala som minulý rok vo Hviezdoslavove, no nemala som tam takmer žiadnu ženu, s ktorou by som aktivnejsie začala pláva. K tomu prišli opatrenia, zákaz pohybu medzi okresmi a Hviezdoslavov je mimo môj okres, tak som išla na najbližšie jazero v mojom okrese a to bola Rovinka Veľká voda. Tu bola partička otužilcov ĽMVV, kde bola aj skupinka perfektných žien na čele s vždy vysmiatou Aďou, milou Kikou, Luciou, Veronikou, Dagmar, páni ako Vojto, Štefan…atď. Mnohých ešte ani nepoznám, bo som člen klubu iba par týždňov (tesne pred prvými tohtoročnými pretekmi). Je mi s nimi fajn a do tej vody sa mi s nimi spolu ide ľahšie. A pomaly sa rozprávam a už začínam aj pomáhať. Plávanie v ľadovej vode ma stále lákalo, no nevedela som si to ani v sne predstaviť. Kolega a kamarát Pavol mi ukázal, že sa to dá a tak som to napokon skúsila aj ja. A teda NEĽUTUJEM. Vysnenú métu som si splnila a uvidím ako to bude pokračovať ďalej. Ale začína ma to baviť.

Odkaz pre všetkých otužilcov: STE SKVELÍ.

VERONIKA: Otužovanie je súčasťou môjho života už štvrtý rok, tento rok sa ňou stalo aj zimné plávanie. Táto záľuba ma učí prekonávať limity, žiť zdravšie a radostnejšie. Na ľadovej ceste spoznávam skvelých ľudí.

ALEKS: NAJpozoruhodnejšou črtou prvých pretekov Slovenského pohára v zimnom plávaní zorganizovaných klubom ĽM VV bolo ich expresné a pritom excelentné pripravenie tímom nadšencov (podobne, ako to bolo pri 24-hodinovke v júni 2021), súťažný zápal plavcov a plavkýň (zvlášť domácich v počte 20!, veď pred dvomi rokmi o ich účasti v Pohári nik ani nechyroval), radosť z úspechu podujatia, úsmevy, milé suveníry a masový „zber“ najcennejšieho športového symbolu – prekrásne vymyslených srdcových medailí – v počte 12 kusov!

RICHARD: Už tri roky som chcel otužovanie vyskúšat a v novembri 2021 ma sesternica zobrala k LMVV a doteraz ma títo skvelí ľudia trpia

VILIAM: Otužujem síce len druhu sezónu, ale vodu milujem. Som veľmi rád, že som našiel výbornú partiu ľudí, ktorú spája tento krásny šport.

MILOŠ: Organizácia bola na perfektnej úrovni.

PETER B. : Ako organizačný klub sme sa síce narobili, ale akcia bola vydarená,  počasie nám prialo a ja osobne ako začiatočník som si opäť odplával vysšší VS. Verim , ze nám to situácia nepokazí a budeme pokračovať v plánovanom zozname jednotlivých kôl SP.

MARTINA: Druhé preteky Slovenského pohára v zimnom plávaní boli moje prvé športové preteky, teda ak nepočítam strieborný odznak v šplhu na lane v 5. triede ZŠ v roku 1982! Športové zápolenie mi nič nehovorí, preto som dlho váhala, či do toho ísť. Sila kolektívu ĽMVV nakoniec zabrala, a veru, neľutujem, bol to úžasný a vzrušujúci zážitok. Keďže zvyčajne som v živote v úlohe organizátorky, veľmi oceňujem, že v tento výnimočne krásny deň som nemusela nič riešiť, ničím sa stresovať, len jednoducho prísť a odplávať si svoju trať, všetko fungovalo perfektne! Moji známi „neotužilci“ mi hovoria, že som hrdinka, keď dokážem vliezť do ľadovej vody, a navyše aj plávať, či dokonca súťažiť. Necítim sa ako hrdinka, cítim však niečo iné. Odkedy plávam v studenej vode, cítim sa silnejšia, odolnejšia a pokojnejšia. Voda ma učí „vypnúť hlavu“, zastaviť myšlienky, oddať sa danej chvíli, tu a teraz. Keď vstupujem do jazera, nemyslím na nič, vnímam len svoj dych a ticho. Keď sa ponorím, dych sa mi na chvíľu zastaví, spravím zopár záberov a idem, plávam. Čochvíľa to príde, veď to poznáte, ten euforický pocit, tá radosť, až sa človek musí nekontrolovane usmievať, ja tomu hovorím „splynutie s vesmírom“, vy si to nazvite ako chcete. Najradšej som v tej chvíli sama, uprostred jazera, medzi nebom a zemou, v súlade s celým bytím.

Naše poďakovanie patrí samozrejme aj sponzorom, ktorí sa tiež zaslúžili o bezproblémový priebeh:

Organizačne sme to zvládli ako skupina pozitívnych a príjemných a schopných ľudí s profesionálnym prístupom. Reakcie súťažiacich a vedúcich rôznych klubov potešili :

V mene ucastnikov akcie Marian Kubascik a Ivan Vanko a celeho klubu NOS Vam chcem velmi pekne podakovat za celu akciu. Bola velmi dobre naplanovana a zorganizovana, klobuk dole pre cele Vase zdruzenie ktore sa aktivne podielalo na chode akcie. Spravili ste kus prace a rozjasnili ste vela tvari. Podakovanie patri aj predsedkyni Adke za jej usmievavy a mily a osobny pristup. Dakujeme. S pozdravom, Marián Kubaščík N.O.S. Nemšovský otužovací spolok

VLADO: Ďakujeme za skvelú akciu

STANKA ŠEMINSKÁ: Slovenský pohár v zimnom plávaní- úžasná atmosféra, skvelé počasie, akurát studená voda a kopec nadšencov zimného plávania:) Moj Janko 3 miesto v 500 m – gratulujem Laska Ján Šeminský . SI skvelý! A gratulujem , aj všetkým odvážlivcom vytrvalcom a športovcom. Obrovský obdiv A ja ďakujem celému organizačnému tímu za fantastickú organizáciu a za príležitosť skrášľovať prítomné dámy. Bol to úžasne strávený deň.

ZUZANA: Ďakujem za možnosť byť v dianí. Oceňujem najmä dobrú atmosféru

MARTIN: perfektná akcia!!! Tak pokračujeme . Dunajská Lužná Košariská , 50 m prsia , voda 3,7 stupňa . Ani neviem ako , ale podarilo sa numero uno . Super akcia a krásny deň so super ľuďmi….. ďakujem

LACKO PEČENKA:  Ďakujeme , že sme sa mohli zúčastniť na takto perfektne pripravenej akcii Boli ste fantastickí, bolo naozaj vidieť, že ste do toho dali všetko, že ste skvelá partia. Stačilo prísť a plávať. Aj vďaka rozhodcom bol priebeh úplne hladký. Jedno veľké ĎAKUJEM za Ľadových Medveďov Bratislava

RICHARD NYÁRY: Dnes team TopRunDs na Košariskách – slovenský pohár v zimnom plávaní. Preteky parádne,super počasie a nálada výborná. Ďakujeme LMVV.