Slovenský pohár úspešne pokračuje

Náš klub Ľadové medvede Veľká voda úspešne odštartoval v novej sezóne Slovenského pohára v zimnom plávaní. Viacerí naši členovia získali cenné kovy a dôležité body pre celkové hodnotenie klubov. Mnohí sa posunuli aj do najvyšších výkonostných stupňov a môžu získavať ešte väčšie množstvo bodov na dlhých tratiach. Možnosť viacerých štartov tiež motivovala členov k otestovaniu svojich schopností a musíme konštatovať, že mimoriadne úspešne. Na konci roka 2022 máme za sebou tri kolá SPvZP v Žiline, Námestove a na Čiernej vode. Nabližšie preteky organizujeme my, na Košariskách, 18.2.2023

Výsledky jednotlivých pretekov si môžete prelistovať tu:

5.11.2022 Žilina (4. miesto pre ĽMVV 657 bodov) – https://pohar.sportoveotuzovanie.sk/vysledky/kluby/kolo/29

19.11.2022 Námestovo (2. miesto pre ĽMVV 920 bodov) – https://pohar.sportoveotuzovanie.sk/vysledky/kluby/kolo/30

26.11.2022 Čierna Voda (1. miesto pre ĽMVV 1304 bodov) – https://pohar.sportoveotuzovanie.sk/vysledky/kluby/kolo/31

Po troch kolách je náš klub celkovo na 2. mieste s odstupom 878 bodov na klub VITALE, ktorý je lídrom celkovej tabuľky. Verím, že v najbližších dňoch ešte natrénujeme a hojne sa zúčastníme februárových pretekov, kde využijeme výhodu domáceho prostredia. Vydržíme aj keď voda bodá, sme Ľadové medvede Veľká voda.

A pre tých, ktorým sa nechce prehrabávať jednotlivými kolami tu máme zhrnutie:

3.preteky Slovenský pohár v zimnom plávaní sme navštívili v hojnej účasti našich 25 plavcov a nadšencov otužovania. Darčeky a mikiny nás veľmi prekvapili , ďakujeme Vitale a sponzorom za super atmosféru a prijemné miesto s nadštandardnou vírivkou a saunou. Spoločne si klub ĽMVv vyplával 21 vločiek. 9x prvé miesto, 6x druhé miesto a 6x tretie miesto. Prvýkrát štartovali na SPvZP naši juniori Miško a Olivia. Prvýkrát štartovala trojgeneračná rodina Miško s otcom Peťom a babkou Lydkou. Prvýkrát multištart využil Blažej Slabý maximálne ako sa dalo –  4x štart na všetkých krátkych tratiach. Prvýkrát po vyplávaní Masters už sme mohli plávať najviac ako sa dalo, na 1000 m nás úspešne reprezentovali Kika Klimová zlato, Ján Šeminský striebro. Zaplávali sme si v príjemnom počasí, s výbornou náladou a prežili sme spoločne skvelý deň.

V 2. kole Slovenského pohára v zimnom plávaní v Oravskej priehrade sme ako klub skončili na 2. mieste s celkovým počtom bodov 920. Bilancia medailí je 3x bronz, 2x striebro a 2x zlato. Je to veľmi pekný výsledok a vďaka patrí všetkým, ktorísa zúčastnili.

Prvé kolo v Žiline sa plávalo v 50m bazéne, teplota vody 12/ vzduch 8. Zmerali sme si sily v rôznych disciplínach a zozbierali pár víťazstiev a medailí … a bodov pre klub. Blahoželáme Aleks Ander, Stefan Vadocz, Ján Šeminský, Stanka Šeminská, Ada Laska, Andrej Lipovský, Dagmar Fillová, Marek Chladny a Kika Klimova. Spolu sme získali: 6 zlatých, 4 strieborné a 1 bronzovú medailu.